ПЗВ і дифавтомат: різниця і переваги

05.12.2018
1640

Кількість електрообладнання в сучасних будинках зростає з року в рік, а значить зростає і споживана потужність. Саме тому так важливо заздалегідь встановити захисні пристрої для електромережі, що запобігають проблемам через перевантаження, короткого замикання, витоку струму.

Раніше за безпеку в квартирах «відповідали» запобіжники-автомати, проте сьогодні, особливо якщо мова йде про нові будинки, перевага віддається ПЗВ або диференціальним автоматам. Ці прилади відрізняються за функціоналом, хоча обидва відносяться до категорії захисних пристроїв.

Перш ніж вибрати дифавтомат або ПЗВ, необхідно розібратися в їх призначенні і відмінності.

Різниця між ПЗВ та дифавтомати

ПЗВ (пристрій захисного відключення) спрацьовує при виникненні диференційного струму, який може призвести до ураження людини при зіткненні з обладнанням, а також до займання проводки.

При цьому пристрій не відключає споживання струму при перевантаженнях мережі і короткому замиканні, якщо не встановлено автоматичний вимикач. Цей аспект необхідно враховувати при виборі пристрою — якщо в щитку немає місця і для ПЗВ, і для автоматичного вимикача, потрібно розглянути установку диф.вимикача.

Диференціальний автомат, який поєднує в собі ПЗВ і автоматичний вимикач, дозволяє захистити будинок від струму витоку, перевантаження електромережі і коротких замикань.

Таким чином, головна відмінність ПЗВ від диференціального автомата полягає в тому, що перший пристрій спрацьовує тільки при виявленні диференціального струму, а друге — захищає проводку, в тому числі і в разі пікового навантаження на мережу.

Якщо в будинку встановлено ПЗВ і автоматичний вимикач, то в разі виникнення проблем куди простіше визначити їх «джерело»: якщо вимикається автоматичний вимикач, відбулося або коротке замикання, або перевищення навантаження, якщо ж витік струму, відбудеться відключення.

До слова, заміна ПЗВ або вимикача обійдеться дешевше, ніж заміна диференціального автомата — це також варто враховувати, вибираючи, що купити — ПЗВ або диф.

Якщо ви шукайте диференційний автоматичний вимикач ABB, зверніть увагу на такі моделі як DS 951 AC-C25 / 0,03A і DS201 C25AC30.

Що стосується ПЗВ, то, якщо ви шукайте пристрій для квартири і будинки, вам підійдуть моделі SH201-C16 і FORMULA A1C 125 TMF 100-1000 3P F F.

Рекомендації по вибору захисного пристрою

Щоб вибрати пристрій захисту, рекомендується звернути увагу на наступні нюанси:

  • Призначення пристрою. Щоб захистити електроприлад, наприклад, бойлер або пральну машину, варто вибрати диференційний автомат, тоді як ПЗВ підходить для захисту цілої лінії (група світильників, розеток та ін.).
  • Місце в розподільному щитку. ПЗВ і автоматичний вимикач вимагають більше місця, тому, іноді не залишається іншого виходу, крім як купити дифавтомат.
  • Заміна пристрою. При виході з ладу ПЗВ або автоматичного вимикача заміна одного з елементів обійдеться дешевше, ніж заміна дифавтомати.

Безумовно, незалежно від того, чи плануєте ви купити ПЗВ або диференціальний автомат, необхідно враховувати характеристики приладів.

Оцініть статтю:
Залишайся на зв'язку
Підпишіться та отримуйте спочатку всі нові матеріали на цю тему
Выберите reCAPTCHA

Читайте також

21.04.2021
Пристрої плавного пуску компанії АББ:​ PSR, PSRC, PSE, PSTX
Пристрої плавного пуску
94
08.10.2019
Типы электроустановок и их особенности
Електричні шафи , Комутаційні апарати
982
18.07.2019
Нові Дифавтомати від АББ серія DSH201
Комутаційні апарати
1413
05.12.2018
Що таке ПЗВ і навіщо воно потрібне?
Комутаційні апарати
384
05.12.2018
Розетки з ПЗВ: за і проти
Електрофурнітура , Комутаційні апарати
796
05.12.2018
Електронне та електромеханічне ПЗВ: особливості пристроїв
Комутаційні апарати
314
05.12.2018
Типи і види ПЗВ
Комутаційні апарати
333
05.12.2018
Рекомендації по вибору дифавтомата
Комутаційні апарати
754
05.12.2018
Чому відключається ПЗВ?
Комутаційні апарати
275

Вибиває автоматичний вимикач: основні причини

Комутаційні апарати

Схожі повідомлення

09.04.2021
Нові мініатюрні автоматичні вимикачі серії SZ200
Комутаційні апарати
75