05.12.2018
813
Як відомо, електролічильник завжди повинен бути доступний для представників енергопостачальника, що знімають показання. У зв'язку з цим мешканці приватних будинків виносять лічильники на вулицю, де контролер може безперешкодно виконувати свою роботу. Звичайно, пристрій не може бути встановлено без ящика для лічильника вуличного, який виконує кілька функцій:
  • захищає пристрій від впливу зовнішніх факторів (сніг, дощ, сонячні промені, вітер тощо.);
  • захищає від підступів зловмисників;
  • захищає людину при обслуговуванні та експлуатації мережі (ящики в обов'язковому порядку мають заземлення).
  • При виборі щита для установки приладу за межами будинку необхідно враховувати кілька особливостей, починаючи з матеріалу виготовлення конструкції, закінчуючи габаритами.


Матеріал виготовлення

Бокс для лічильника вуличний може бути виконаний з пластику або металу. Пластиковий ящик легше, безпечніше для людини (ризик електротравматизму в рази менше, ніж у випадку з металевим аналогом) і дешевше. Водночас щиток з металу відрізняється високою міцністю, надійністю та ударостійкістю. Пластикові щити можуть бути кольоровими з прозорим віконцем або ж абсолютно прозорими. Металеві зазвичай зроблені з листового металу з нанесенням антикорозійного захисного шару. Який з них краще сказати складно, адже та у пластику, і у металу є свої переваги та недоліки. Тому оптимальним рішенням стане консультація у фахівця, який підкаже, що вибрати для конкретної ситуації.

Призначення

Для звичайного будинку підійде невеликий вуличний ящик для електролічильника, який може бути оснащений додатково автоматичним вимикачем, громовідводом і ін. Для промислових об'єктів потрібен габаритний щит, який зможе витримати велику величину струму. Крім того, бокси відрізняються за методом монтажу. Наприклад, підлоговий встановлюється на виробництві - він добре справляється з високими навантаженнями, які просто відсутні в приватних будинках. Ящик для електролічильника зовнішній навісний відрізняється від підлогового розмірами і добре підходить для звичайних помешкань.

Ступінь захисту від вологи та пилу

Оскільки бокс встановлюється на вулиці, він неминуче буде піддаватися постійному впливу УФ-променів, дощу, снігу, пилу і т.д. Тому, перш ніж вибрати ту чи іншу модель, потрібно переконатися, що клас захисту (IP ХХ) досить високий. Розшифрувати цифрові значення не складно:
  • перша цифра вказує на захист від проникнення сторонніх предметів;
  • друга цифра вказує на захист від проникнення води.
Відповідно, чим більш захищений вуличний ящик для електролічильника, тим більше числа після IP. Наприклад, якщо для закритого приміщення підійде щит IP 20 (невисокий ступінь захисту від пилу, нульовий ступінь захисту від вологи), то для вулиці варто вибрати конструкцію з маркуванням IP 54 і вище.

На що звернути увагу при покупці?

Крім зазначених вище особливостей боксів, вкрай важливо також звернути увагу на наявність місця під автоматичні вимикачі, отвори для проводів від стовпа, на якому буде розміщений щит, і виведення мережі для підключення до дому. Крім того, обов'язково повинна бути передбачена можливість опломбування ящика. Що стосується розмірів щита, то вони підбираються індивідуально, залежно від типу і кількості пристроїв, що встановлюються в ньому.

Читайте також

Нові металеві оболонки для вбудованого монтажу серії ComfortLine від компанії ABB
1
Види розподільних шаф (щитів)
1011
Поради щодо вибору розподільної шафи
415