Типи і види ПЗВ

05.12.2018
334

При виборі пристрою захисного відключення необхідно враховувати безліч параметрів, про які ми розповідали в статті «Що таке ПЗВ і навіщо воно потрібне?». При цьому вкрай важливо звертати увагу на тип приладу за родом струму витоку і по витримці часу.

Тип ПЗВ по роду витоку струму

Найпоширеніший тип ПЗВ — АС. Він вважається найбільш доступним за ціною, а також добре справляється із захистом побутової техніки, тільки якщо мова йде не про електрообладнання з пульсуючим струмом (наприклад, пральна машина).

ПЗВ типу АС спрацьовує при виникненні змінного струму в ланцюзі, контрольованої пристроєм, або ж при поступовому зростанні струму.

Якщо ви хочете захистити всі побутові прилади, краще купити ПЗВ тип А, яке підходить, в тому числі, і для пральних машин, згаданих вище.

Сьогодні ПЗВ типу А вибирають як для квартир, так і для офісів, де постійно використовуються комп’ютери та оргтехніка, які оснащені імпульсними блоками живлення. Тому, якщо ви роздумуєте, вибрати ПЗВ типу А або АС, сміливо надайте перевагу першому варіанту. Це пристрій коштує дорожче, але воно точно спрацює і при повільно наростаючому, і при пульсуючому різницевої струмі.

Пристрої захисного відключення типу B коштують дорожче, ніж види ПЗВ А і АС, і підходять для промислових об’єктів. В силу більш високої ціни, ніж у аналогів, вибирати їх для будинку або квартири недоцільно.

Тип ПЗВ за часом спрацьовування

За часом спрацьовування ПЗВ бувають двох типів:

  • тип S — час спрацьовування варіюється в межах 0,15-0,5 секунд. Даний тип рекомендується використовувати при наявності декількох пристроїв захисного відключення на лінії. Припустимо, в електрощиту передбачено дві групи розеток. На групові навантаження можна встановити ПЗВ АС або А (НЕ селективне, без часу спрацьовування), а на введення квартири — прилад типу S. Якщо внаслідок витоку на одній з груп не спрацює «загальне» ПЗВ, пристрій, що обслуговує всю проводку, обов’язково зреагує;
  • тип G — час спрацьовування варіюється в межах 0,06-0,08 секунд. Таке ПЗВ часто монтується на окремий електроприлад, а також більше підходить для захисту від загорянь за рахунок меншого часу спрацьовування.

Тепер ви знаєте, які бувають ПЗВ по роду витоку струму і часу спрацьовування. Крім того, при виборі пристроїв захисного відключення варто пам’ятати, що вони відрізняються за принципом спрацьовування. Чим відрізняється електронне і електромеханічне ПЗВ, а також яке з них краще встановити в квартирі, ви можете дізнатися з нашої статті «Електронне та електромеханічне ПЗВ: особливості пристроїв».

 

 

 

 

Оцініть статтю:
Залишайся на зв'язку
Підпишіться та отримуйте спочатку всі нові матеріали на цю тему
Выберите reCAPTCHA

Читайте також

05.12.2018
Що таке ПЗВ і навіщо воно потрібне?
Комутаційні апарати
384
05.12.2018
ПЗВ і дифавтомат: різниця і переваги
Комутаційні апарати
1640
05.12.2018
Розетки з ПЗВ: за і проти
Електрофурнітура , Комутаційні апарати
796
05.12.2018
Електронне та електромеханічне ПЗВ: особливості пристроїв
Комутаційні апарати
314
05.12.2018
Чому відключається ПЗВ?
Комутаційні апарати
275

Схожі повідомлення

09.04.2021
Нові мініатюрні автоматичні вимикачі серії SZ200
Комутаційні апарати
76