05.12.2018
1329
При виборі пристрою захисного відключення необхідно враховувати безліч параметрів, про які ми розповідали в статті "Що таке ПЗВ і навіщо воно потрібне?". При цьому вкрай важливо звертати увагу на тип приладу за родом струму витоку і по витримці часу.

Тип ПЗВ по роду витоку струму

Найпоширеніший тип ПЗВ — АС. Він вважається найбільш доступним за ціною, а також добре справляється із захистом побутової техніки, тільки якщо мова йде не про електрообладнання з пульсуючим струмом (наприклад, пральна машина). ПЗВ типу АС спрацьовує при виникненні змінного струму в ланцюзі, контрольованої пристроєм, або ж при поступовому зростанні струму. Якщо ви хочете захистити всі побутові прилади, краще купити ПЗВ тип А, яке підходить, в тому числі й для пральних машин, згаданих вище. 

Сьогодні ПЗВ типу А вибирають як для квартир, так і для офісів, де постійно використовуються комп'ютери та оргтехніка, які оснащені імпульсними блоками живлення. Тому, якщо ви роздумуєте, вибрати ПЗВ типу А або АС, сміливо надайте перевагу першому варіанту. Це пристрій коштує дорожче, але воно точно спрацює і при повільно наростальному, і при пульсуючому різницевому струмі. Пристрої захисного відключення типу B коштують дорожче, ніж види ПЗВ А та АС, і підходять для промислових об'єктів. В силу вищої ціни, ніж в аналогів, вибирати їх для будинку або квартири недоцільно.


Тип ПЗВ за часом спрацьовування

За часом спрацьовування ПЗВ бувають двох типів:
  • тип S - час спрацьовування варіюється в межах 0,15-0,5 секунд. Даний тип рекомендується використовувати при наявності декількох пристроїв захисного відключення на лінії. Припустимо, в електрощиту передбачено дві групи розеток. На групові навантаження можна встановити ПЗВ АС або А (НЕ селективне, без часу спрацьовування), а на введення квартири — прилад типу S. Якщо внаслідок витоку на одній з груп не спрацює "загальне" ПЗВ, пристрій, що обслуговує всю проводку, обов'язково зреагує;
  • тип G - час спрацьовування варіюється в межах 0,06-0,08 секунд. Таке ПЗВ часто монтується на окремий електроприлад, а також більше підходить для захисту від загорянь внаслідок меншого часу спрацьовування.
Тепер ви знаєте, які бувають ПЗВ по роду витоку струму і часу спрацьовування. Крім того, при виборі пристроїв захисного відключення варто пам'ятати, що вони відрізняються за принципом спрацьовування. Чим відрізняється електронне і електромеханічне ПЗВ, а також яке з них краще встановити в квартирі, ви можете дізнатися з нашої статті "Електронне та електромеханічне ПЗВ: особливості пристроїв".        

Читайте також

Обираємо автоматичний вимикач для захисту мережі: кілька корисних порад
1843
Призначення і види модульного контактора
2951
Контактори це просто – огляд пропозиції компанії АББ
1218