05.12.2018
476
Аварійні ситуації на лініях електропередач, нестабільна робота старої проводки, коливання напруги можуть привести до серйозних проблем з електрообладнанням і побутовою технікою, що істотно зменшить термін їх використання. Саме тому так важливо заздалегідь подбати про забезпечення стабільної роботи обладнання, встановивши стабілізатор або реле напруги На відміну від стабілізатора реле напруги не «вирівнює" параметри електрики до потрібних значень. По-перше, воно повністю знеструмлює обладнання в разі виходу напруги за допустимі межі, по-друге, знову підключає прилади, коли напруга стабілізується. При цьому реле напруги спрацьовує в рази швидше (в лічені секунди), ніж стабілізатор, що вкрай важливо, особливо, якщо мова йде про надчуттєве обладнання.

Пристрій реле напруги

Реле напруги — це пристрій, що "об'єднує" в одному корпусі прилад контролю напруги, а також силову частину роз'єднувача навантаження. Електромодуль відповідає за фіксацію високого і низького порога напруги, а також за передачу сигналу на електромагнітне реле, що відключає напругу в мережі. Також реле може включати мікропроцесор на базі мікросхеми, що забезпечує плавне регулювання порогів спрацьовування пристрою. Більшість моделей оснащені цифровими індикаторами напруги, які дають можливість відстежувати показники. Крім того, захисне реле напруги може бути обладнано світловими індикаторами, що "сигналізують" про стан мережі.

Сфера застосування пристрою

Реле напруги часто використовують для захисту обладнання, що вимагає "якісного" електричного струму без різких падінь і стрибків, пристроїв з підвищеним навантаженням, обривів фаз, а також для запобігання збоїв в роботі серйозного промислового обладнання. Реле захисту напруги має кілька ключових переваг. Пристрій відрізняється невеликими габаритами (на відміну від стабілізатора встановлюється на DIN рейку, не вимагає додаткового місця) і добре справляється як з низькою (-20͒), так і високою температурою (+ 40͒). Крім того, вартість сьогодні на ринку електрообладнання представлений досить широкий вибір реле, а вартість пристрою прийнятна для всіх. Так, ми рекомендуємо продукцію компанії ABB. В каталозі ви знайдете реле напруги, реле контролю навантаження тощо. Попри сильні сторони реле напруги, воно все ж не розв'язує проблему зі стрибками електроенергії, знеструмлюючи електрообладнання лише в разі виходу напруги за допустимі межі.

Види реле напруги

Види реле контролю напруги відрізняються в залежності від типу навантаження і способу монтажу. За типом навантаження реле бувають однофазні та трифазні:
  • однофазне реле підходить для звичайних побутових приладів, тому таке реле напруги для квартири цілком підходить;
  • трифазне реле розраховане на мережі напругою 380 В, тому його використовують для захисту дуже потужних приладів оснащених трифазним двигуном.
За способом монтажу реле бувають:
  • реле на DIN-рейку: модуль, що захищає від стрибків напруги всю квартиру, встановлюється в розподільчому щиті;
  • вилка з розеткою: пристрій підключається у звичайну розетку, а в сам пристрій — один побутовий прилад;
  • подовжувач: кабель подовжувача підключається до розетки, в розеткові гнізда пристрою можна під'єднати декілька штекерів техніки.
Вилка з розеткою і подовжувач простіше у використанні, адже їх досить просто під'єднати до розетки. Їх рекомендується купувати для "точкового" захисту електроприладів. Реле, яке встановлюється на DIN-рейку, допоможе убезпечити відразу все обладнання в будинку.

Читайте також

Багатофункціональний пристрій управління та захисту REX610
298
Реле напруги: який вид пристрою обрати?
476
АВВ оновлює лінійку терміналів та пропонує нове сучасне рішення типу REX640
4