05.12.2018
860
Дифавтомат — це захисний пристрій, що підключається для забезпечення захисту людини від удару електрострумом, а мережі — від перевантажень і короткого замикання. Найчастіше диференційний автомат обирається як альтернатива ПЗВ — пристрою захисного відключення. Про те, як працюють прилади, про їх відмінності та переваги ми детально розповідали в статті "ПЗВ і дифавтомат: різниця і переваги". Диф зазвичай встановлюється для приміщень, де ймовірність ураження струмом і перевантаження мережі вища (в першу чергу це ванна і кухня). Нерідко під окремий дифавтомат підключаються потужні побутові прилади, наприклад, водонагрівач, електронна плита, кондиціонер і ін. Від того, наскільки правильно вибрано пристрій дифавтомат, залежить, чи буде воно виконувати свої функції. Так, при покупці обов'язково варто вивчити ряд параметрів.


Тип мережі

За типом контрольованої електромережі диференціальні автомати бувають:
  • однофазні з напругою 220 В з трьома клемами підключення;
  • трифазні з напругою 380 В з чотирма клемами підключення.
Тип мережі вказується на корпусі пристрою.

Виток струму

За типом витоку струму дифи бувають:
  • АС - пристрій реагує на синусоїдальний змінний струм витоку, що з'являється як поступово, так і різко;
  • А - пристрій реагує на синусоїдальний змінний і постійний (пульсуючий) струм витоку;
  • В - пристрій реагує на змінний, постійний або випрямлений струм витоку.
Всі три типи диференційних автоматів спрацьовують як при різкому перевищенні порогового значення різниці струмів, так і при поступовому.

Час-струмовий характеристика

Щоб купити дифавтомати і не помилитися, потрібно враховувати струм миттєвого розчеплення - параметр, який вказує на те, у скільки разів електрострум миттєвого розчеплення повинен перевищити номінальний, щоб диф спрацював:
  • В — спрацьовує при перевищенні контрольованого струму в 3-5 разів;
  • З — спрацьовує при перевищенні контрольованого струму в 5-10 разів;
  • D - спрацьовує при перевищенні контрольованого струму в 10-20 разів.
Часо-струмова характеристика позначається на корпусі, причому разом з цифрою, що вказує на номінальний струм. Наприклад, якщо на автоматі написано С16, це означає, що номінальний струм дорівнює 16 А, а миттєвого розчеплення - в межах 80-160 А. До слова, прилади характеристики С16 і С25 вважаються найкращим варіантом для квартир і будинків. Тому обов'язково врахуйте цей аспект при виборі дифавтомата. Купити такий пристрій можна в будь-якому магазині електрообладнання.

Час спрацювання

За часом спрацьовування дифи бувають:
  • селективні, вони монтуються на введенні електрощита, і виконують функцію захисту від пожежі (спрацьовують при пошкодженні ізоляції проводки). Час затримки відключення - 0,15-0,5 сек. Значення відключає струму варіюються в межах 100 мА, 300 мА і 500 мА.
  • миттєвої дії зі значенням відключає струму 6-30 мА. Такий пристрій спрацьовує дуже швидко - за соті частки секунди.
При виборі захисного пристрою рекомендується віддавати перевагу виробникам, продукція яких не викликає сумнівів щодо якості та надійності. Так, мають попит диференційні автомати ABB, з якими можна ознайомитися в нашому каталозі. Рекомендуємо звернути увагу на моделі з серій Basiс М і DS200.

Читайте також

Обладнання System pro M compact® InSite
374
Типы электроустановок и их особенности
4312
Модульный автоматический выключатель (MCB) - все, что вы хотели знать, но стеснялись спросить. Глава 3.
408