05.12.2018
676
Електрощит - це компактна панель для модульного монтажу спеціальних апаратів і пристроїв, які приймають електрострум від загальної високовольтної мережі та розподіляють його мережею всередині будинку або квартири. 

Як ми вже розповідали в матеріалі про види розподільних щитів, дані конструкції класифікуються за багатьма параметрами, в тому числі та за способом монтажу. Так, підлогові щити прекрасно справляються зі своїм завданням в промислових приміщеннях і на виробничих об'єктах, а ось накладні та вбудовані електричні щити для квартири - оптимальне рішення.



Різниця між накладним та вбудованим щитом

Накладний електрощит відрізняється від вбудованого тим, що його встановлюють безпосередньо на стіну без попередньої підготовки ніші тощо. Попри те, що бокс даного типу простіше монтувати, він виглядає менш естетично, ніж розподільний щит (пластиковий або металевий)  що вбудовується в стіну. До особливостей установки зовнішнього електрощита можна віднести:
  • не потрібно залучати фахівців, які підготують заглиблення в стіні;
  • встановлюється для електричної проводки будь-якого типу (прихована відкрита);
  • накладної електрична шафа для автоматів та інших комутаційних апаратів легко зняти, якщо знадобиться встановити інший, (трохи) більше.
Установка вбудованої шафи можлива лише при наявності проводки прихованого типу. При облаштуванні такого боксу не обійтися без вибивання ніші в стіні. Що стосується заміни ящика, то тут не обійтися без сторонньої допомоги. До того ж якщо в майбутньому знадобиться електрощит великих розмірів, доведеться розширювати нішу.

Рекомендації по вибору електрощитка

При покупці електричного щитка рекомендується вибрати конструкцію "з запасом", тоді в майбутньому, якщо електромережу буде реконструйована, не виникне проблем покупкою нового щита. Перш ніж визначитися з типом щитка, варто розібратися з типом проводки. Якщо зовнішній бокс підійде будь-якому випадку, то з накладними можуть виникнути проблеми. Крім цього необхідно звернути увагу на матеріал, з якого виготовлений щит. Пластик гарантує додаткову ізоляцію, а також не схильний до корозії, на відміну від металевих виробів.

Читайте також

Распределительный щит — основа безопасной работы системы энергосбережения
279
Види розподільних шаф (щитів)
980
Поради щодо вибору розподільної шафи
407