Електромобілі — перспективи розвитку та майбутнє автопрому

15.01.2019
2056

Зовсім нещодавно перспектива їздити на електромобілях була досить примарною. Цей напрямок автопрому хоч і розвивалося, але говорити про масове впровадження автомобілів, що працюють на електроенергії, багато експертів не наважувалися.

Основна причина — ємності існуючих акумуляторів не вистачало, щоб забезпечити енергією автомобіль на десятки км.

Сьогодні завдяки стрімкому розвитку зарядних пристроїв для електромобілів і використанню інноваційних технологій, що дозволяють істотно знизити споживання електроенергії електрокарами, цей напрямок автопрому є одним з найбільш перспективних.

До 2022 року за оцінками фахівців за рахунок зниження вартості накопичення енергії ціна на електромобілі і на звичайні машини буде приблизно однакова.

На сьогоднішній день кількість транспортних засобів, що працюють на електроенергії, в світі складає близько 2 мільйонів. У 2035-му аналітики прогнозують число в 140 мільйонів.

Державна підтримка нового напряму автопрому

Міністерство інфраструктури України активно стимулює розвиток галузі електрокарів. Ще 2 роки тому був створений законопроект з наступними ініціативами:

  • нульовий акциз на придбання електрокарів,
  • скасування ПДВ для імпорту електромобілів,
  • скасування збору до Пенсійного Фонду під час першої реєстрації транспортного засобу,
  • безкоштовна парковка.

Завдяки впровадженим ініціативам економія під час придбанні електрокарів становить до 30%. За прогнозами фахівців у 2020 році загальна частка електричних автомобілів в Україні становитиме 15%. Для активного стимулювання розвитку цього напрямку автопрому Мінінфраструктури планує впровадження ще одного законопроекту. Його головна мета — скасування податків, а також впровадження додаткових пільг на виробництво запасних частин для електрокарів.

Популярність електрокарів серед українців стрімко зростає. На даний момент в Україні зареєстровано приблизно 4 тисячі таких автомобіля, причому близько половини з них тільки за 2018 рік. Середня вартість одного нового електрокара становить 800 тисяч гривень.

Електрокари нового покоління

Однією з головних проблем, яка гальмує активний розвиток електрокарів — тривалий час зарядки. На сьогоднішній день підзарядка машини займає близько 4 годин. Зарядні станції АВВ здатні зарядити авто на 80% в середньому за півгодини.

Компанія Fisker заявила про впровадження нових технологій в області виробництва автомобільних акумуляторів. Представники компанії стверджують, що акумуляторні батареї нового типу будуть заряджатися всього за хвилину, а їх заряду вистачить для подолання 800 км. Офіційно розробка буде представлена на CES 2018.

Поки самим енергоефективним є електрокар Tesla, який може проїхати на одному заряді приблизно 540 км. Підзарядка такого автомобіля займає близько 30 хвилин. Якщо нова розробка дійсно настільки ефективна це може покласти початок нової ери в області розвитку світового автопрому і істотно прискорити темпи масового впровадження автокарів.

Оцініть статтю:
Залишайся на зв'язку
Підпишіться та отримуйте спочатку всі нові матеріали на цю тему
Выберите reCAPTCHA

Читайте також

25.10.2021
Наша компанія взяла участь у IV Міжнародній спеціалізованій виставці ELECTRO INSTALL — 2021
Альтернативна енергетика , Вимірювальне обладнання , Електричні шафи , Електродвигуни , Електромобілі , Комутаційні апарати , Оптимізація виробництва
417
10.03.2021
Станції швидкої зарядки серії Terra компанії АББ
Електромобілі
568
01.06.2020
АВВ предоставит решение для автоматизации управления первого проекта от Lhyfe по выработке экологически чистой электроэнергии на основе водорода
Альтернативна енергетика , Оптимізація виробництва
887

Схожі повідомлення

30.12.2021
З Наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим!
90