05.12.2018
2381
Коли справа стосується безпеки будинку, краще заздалегідь вжити заходів обережності. Саме тому сьогодні так популярна установка ПЗВ — пристрій захисного відключення, яке призначене для захисту людини від ураження електрострумом при наявності несправностей в електрообладнанні, а також для запобігання займання проводки через витік струму через пошкоджену ізоляцію проводів. ПЗВ своєчасно зреагує при витоку струму, запобігши таким наслідкам як пожежа і травматизм. Таким чином, будинок буде надійно захищений в разі виникнення проблем з ізоляцією і перевантаженням мережі. Сьогодні ПЗВ вважається одним з найбільш ефективних способів захисту будинку. Грамотно встановлений пристрій допоможе запобігти короткому замиканню, особливо, якщо мова йде про старі будинки, де проводка недостатньо надійна.

Принцип роботи ПЗВ?

ПЗВ "виявляють" витік струму від електромережі, порівнюючи різницю між струмом, який поступає до електроприладу, зі струмом, який виходить з нього. Коли різниця струмів досягає критичної позначки, пристрій відключає або всю мережу, або фази на пошкоджених ділянках. Так, якщо людина доторкнеться до несправного приладу, ПЗВ відразу відключить напругу, оскільки частина струму не повернулася в пристрій. Саме так протікає реакція на диференційний струм.

Як обрати пристрої захисного відключення?

При виборі ПЗВ для будинку важливо враховувати його чутливість, а не номінальний струм, як у випадку з автоматичними вимикачами. Тому, для захисту людини від ураження електрострумом в побутових електромережах краще ПЗВ чутливістю 10 і 30 мА. Крім того, роздумуючи над тим, яке ПЗВ обрати, варто враховувати наступні параметри:
  • номінальну напругу мережі: 230/400 В;
  • номінальний струм, на який розраховано пристрій: 16-125 А;
  • струм витоку (номінальна чутливість): 10, 30, 100, 300, 500 мА;
  • тип диференціального струму: АС, А, В, S і G.
Для звичайної квартири підійдуть однофазні (двополюсні) ПЗВ типу АС з номінальною напругою 250 В, номінальним струмом 25 А і струмом витоку 30 мА, максимальним струмом короткого замикання 6 kA. Якщо ви хочете купити ПЗВ ABB у квартиру, розгляньте модель FH202 AC-25 / 0,03 /. Для приватного будинку можна вибрати ПЗВ АББ FH202 AC-25 / 0,3 з наступними характеристиками: тип захисту АС або А, номінальний струм 25А, напруга 250 В, струм витоку 300 мА, максимальний струм короткого замикання 6 kA. Варто відзначити, що ПЗВ зі струмом витоку 10 мА рекомендується використовувати для захисту електроприймачів в приміщеннях з підвищеною вологістю. Пристрій встановлюється на окремий кабель, до якого підключена, наприклад, пральна машина. Пристрої зі струмом витоку 30 мА можна встановлювати на стандартні лінії.

Скільки коштує ПЗВ?

Вартість ПЗВ залежить від технічних характеристик і виробника. Крім того, на ціну впливає принцип спрацьовування пристрою. Електронне ПЗВ, дешевший і менш надійний варіант, живиться від мережі, а значить саме її параметри і якість впливають на роботу пристрою. Великі виробники не випускають даний тип ПЗВ. Наприклад, в лінійці ABB можна знайти тільки електромеханічні пристрої, що зарекомендували себе з найкращого боку. Тому, якщо ви шукайте, де купити ПЗВ, зверніть увагу на каталог ABB.

Читайте також

Обираємо автоматичний вимикач для захисту мережі: кілька корисних порад
1843
Призначення і види модульного контактора
2951
Контактори це просто – огляд пропозиції компанії АББ
1218