Абсолютна селективність з автоматичним вимикачем S750 DR

31.05.2021
119

Вимоги до надійності і безперервності енергопостачання, як від користувачів, так і з боку регулюючих організацій постійно зростають. Тому систему розподілу електроенергії необхідно розробляти таким чином, щоб виключити принципову можливість небажаних відключень у відсутності будь-якої аварії, особливо, в фінальних лініях. Тобто, щоб коротке замикання в одній лінії, що відходить не викликало відключення живлення всіх інших ліній. В цьому випадку, зазвичай говорять про вибіркове або селективне відключення аварійної ланцюга

Існують різні типи селективності:

  • часова — коли нижчий автоматичний вимикач має більш короткий час спрацьовування, ніж, що стоїть вище,
  • струмова — коли вимикач, що стоїть вище, має більш високе значення струму спрацьовування, ніж нижчий,
  • енергетична — коли кількості енергії, що протікає через коло при короткому замиканні досить для спрацьовування нижчестоящого вимикача, але недостатньо для спрацьовування головного вимикача.

Однак, застосуванням цих способів дуже не просто досягти повної селективності, тобто відключення нижчестоящого вимикача при значенні струму короткого замикання рівному його граничної вимикальної здібності ICU.

Для розроблених компанією АББ автоматичних вимикачів серії S750 селективність є таким же інклюзивною властивістю, як і захист при перевантаженні або захист при короткому замиканні.

Принцип роботи селективного вимикача S750 DR

S750 DRГоловний автоматичний вимикач S750 DR забезпечує повну селективність по відношенню до автоматичних вимикачів на лініях, що відходять, засновану на обмеженні струму короткого замикання. Конструкція селективного автоматичного вимикача S750, крім основного кола, що складається з електромагнітного і біметалічного розчеплювачів і силових контактів, має додаткове коло, що складається з біметалічного розчеплювача, що спрацьовує з невеликою затримкою, струмообмежувального резистора і, так званих, ізолюючих контактів.

Захист при перевантаженні здійснюється за допомогою біметаллічского розчеплювача, аналогічно стандартним модульним автоматичним вимикачам. Асортимент серії S750 DR включає в себе прилади з двома характеристиками відключення Eselective і Kselective з межами спрацьовування 1,05 … 1,2 x IN – це найбільш ефективні значення з точки зору захисту кабелю.

Захист при короткому замиканні здійснюється за рахунок швидкого відкриття головних контактів для ефективного обмеження струму, але без миттєвого впливу на механізм розчеплення. У разі, якщо захисний апарат на лінії, в якій виникле коротке замикання, не спрацював, механізм розчеплення спрацьовує під впливом селективного біметалу.

Функціональна схема селективного автоматичного вимикача S750 DR

Така ситуація може виникнути тільки або при несправності автоматичного вимикача на лінії або при неправильному виборі його вимикальної здібності, тобто якщо струм короткого замикання в точці встановлення перевищує значення його граничної вимикальної здатності.

Тобто, електромагнітний розчеплювач селективного вимикача слугує для обмеження струму короткого замикання, що протікає через його головні контакти, а не для його вимикання!

 

 

 

 

 

 

 

Работа селективного автоматического выключателя S750 DR при коротком замыкании в финальной цепи

Необхідно відзначити, що для ефективного обмеження струму короткого замикання автоматичним вимикачем, необхідно якомога швидше розділити його головні контакти (для мініатюрних автоматичних вимикачів АББ зі спеціальною конструкцією соленоїда («hammer trip») цей час менше 1 мс).

При виникненні короткого замикання у лінії, контакти вимикача (тут S201-B16) відкриваються і дуга, що виникає при цьому, починає обмежувати струм короткого замикання. Контакти селективного вимикача S751DR-E35 теж відкриваються, але без спрацьовування, що забезпечує електропостачання по іншим лініях. Після вимикання струму короткого замикання вимикачем S201-B16, контакти вимикача S751DR-E35 повертаються в повністю замкнутий стан

 

 

 

Работа селективного автоматического выключателя S750 DR при коротком замыкании между главным автоматическим выключателем и выключателем в финальной цепи

При виникненні короткого замикання між головним автоматичним вимикачем і вимикачем у лінії, контакти автоматичного вимикача S751DR-E35 відкриваються, починаючи обмежувати струм короткого замикання.

Опір дуги, що виникає при цьому, збільшується і, відповідно, збільшується струм, що протікає через додаткове коло з селективним біметалом, який впливаючи на механізм розчеплення повністю відкриває і головні, і ізолюючі контакти вимикача.

 

 

 

 

 

Нижче наводяться таблиці селективності для схеми розподілу, в якій в якості головного автоматичного вимикача застосовується селективний вимикач S750DR, а на лініях, що відходять, встановлюються мініатюрні автоматичні вимикачі S200.

Слід зазначити, що якщо на лініях, що відходять вже встановлені мініатюрні автоматичні вимикачі інших серій або навіть інших виробників, селективний автоматичний вимикач S750DR забезпечить повну селективність до рівня граничної вимикальної здібності встановленого вимикача.

Основні технічні характеристики S750 DR

Стандарт обладнання IEC/EN 60947-2
Кількість полюсів 1P, 2P, 3P, 4P
Характеристики спрацювання Eselective, Kselective
Номинальний струм А 16 … 100
Частота мережі Гц 50 / 60
Номінальна робоча напруга 230 (1-полюсні), 400 (2-, 3-, 4-полюсні)
Номінальна гранична вимикальна здатність, ICU кА 25
Макс робоча вимикальна здатність, Ics кА 12.5
Номінальна напруга ізоляції Ui В 690
Ном. витримувана імпульсна напруга Uimp. кВ 6
Витримувана імпульсна випробувальна
напруга (1.2/50мкс)
кВ 9.8
Функція ізоляції за IEC 60364-5-53 так
Напруга випробування ізоляції кВ 2 (50 / 60 Гц, 1 хв.)
Під‘єднання провідників одножильні й жорсткі багатожильні проводи, в тому числі гнучкі: 2.5…50 мм²
Навколишня температура -25 … +55

 

Детальну технічну інформацію дивіться в каталозі «Рішення для електропостачання будівель» .

За консультацією щодо застосування або з питань придбання просимо звертатися до авторизованого імпортеру обладнання АББ в Україні компанії Вольтлайн.

Оцініть статтю:
Залишайся на зв'язку
Підпишіться та отримуйте спочатку всі нові матеріали на цю тему
Выберите reCAPTCHA

Читайте також

16.06.2021
Зміна асортименту обмежувачів імпульсної перенапруги
OVR
12
03.06.2021
Обладнання System pro M compact® InSite
Комутаційні апарати
102
21.04.2021
Пристрої плавного пуску компанії АББ:​ PSR, PSRC, PSE, PSTX
Пристрої плавного пуску
191
09.04.2021
Нові мініатюрні автоматичні вимикачі серії SZ200
Комутаційні апарати
151
10.02.2020
Модульный автоматический выключатель (MCB) — все, что вы хотели знать, но стеснялись спросить. Глава 4.
Комутаційні апарати
1532
10.02.2020
Модульный автоматический выключатель (MCB) — все, что вы хотели знать, но стеснялись спросить. Глава 3.
Комутаційні апарати
646
10.02.2020
Модульный автоматический выключатель (MCB) — все, что вы хотели знать, но стеснялись спросить. Глава 2.
Комутаційні апарати
1555
10.02.2020
Модульный автоматический выключатель (MCB) — все, что вы хотели знать, но стеснялись спросить. Глава 1.
Комутаційні апарати
2309
08.10.2019
Типы электроустановок и их особенности
Електричні шафи , Комутаційні апарати
1239
23.01.2019
Автоматичні вимикачі ABB basic M — надійний захист для будинку
Комутаційні апарати
1289

Що таке ПЗВ та навіщо воно потрібно?

Комутаційні апарати

Схожі повідомлення

16.06.2021
Зміна асортименту обмежувачів імпульсної перенапруги
OVR
12