05.12.2018
462
Вибір вимикачів може стати справжньою проблемою для тих, хто нічого не розуміє в електрофурнітурі. Найчастіше, замовляючи вимикачі в інтернет-магазині, ми дивимося на їх зовнішній вигляд, не замислюючись про їх особливості та специфіку. Тому перш ніж зробити покупку, варто приділити час вивченню видів, типів і призначення пристроїв.Методи з'єднання проводів: відмінності і переваги

Сьогодні існує два способи комутації, що використовуються в вимикачах:
  • механізм з гвинтовим затискачем;
  • механізм з пружинним контактом.
У першому випадку для з'єднання проводів в пристрої встановлюються особливі затиски, які фіксуються гвинтами. У другому - подпружиненна пластина-контакт, затискає провід для надійного з'єднання. Механізм з гвинтовим затискачем складніше монтувати, проте так можна досягти контакту високої якості. Якщо через якийсь час після установки з'єднання ослабне, досить просто "затягнути" гвинт. Даний тип механізму підходить в тому випадку, якщо має бути робота з алюмінієвими проводами. Механізм з пружинним контактом простіше встановити, але, якщо провід буде затиснутий неправильно, про стабільне функціонування вимикача доведеться забути. Даний тип механізму зазвичай використовується для проводки з міді.

Метод монтажу електрофурнітури в залежності від типу проводки

У магазинах розеток і вимикачів представлено два типи приладів, що відрізняються за методом установки:
  • накладні вимикачі;
  • вбудовані вимикачі.
Для накладних пристроїв характерний "виступ" над стіною, адже вони просто накладаються і закріплюються на поверхні. Найчастіше даний тип електрофурнітури використовується при відкритій проводці, але бувають винятки. До плюсів накладних розеток можна віднести простоту монтажу і функціональність. До мінусів - менш естетичний вигляд в порівнянні з вбудованими приладами. Вбудовані вимикачі монтуються складніше, ніж накладні, причому вони використовуються виключно для прихованої проводки. Спершу для них готується заглиблення в стіні, відповідно до розмірів. Пристрій може трохи виступати над стіною або ж "потопати" в ній практично повністю.

Рівень захисту від пилу і вологи

Обираючи пристрій в магазині вимикачів, необхідно звернути увагу на маркування, яке вказує на ступінь захисту приладу від попадання пилу і води - IP XX. Перша цифра вказує на те, наскільки електрофурнітура захищена від попадання сторонніх предметів, друга — на ступінь захисту від попадання вологи. Ступінь захисту від пилу варіюється від 0 до 6, а від вологи — від 0 до 9. Відповідно, чим більше числове значення, тим краще. Наприклад, для звичайних кімнат цілком підійде електрофурнітура IP 20, а ось для ванної кімнати та кухні краще купити вимикач IP 44 і вище.

Вартість вимикачів: економити чи ні?

Ціни на вимикачі і розетки залежать від багатьох факторів. Безумовно, прилади відомих брендів обійдуться дорожче, але і прослужать набагато довше, ніж дешеві аналоги. До того ж чим більше виробників, тим більше цікавих і функціональних рішень він пропонує. Крім звичних кнопкових вимикачів такі компанії можуть запропонувати пристрої з сенсором, дистанційним керуванням, вбудованими датчиками тощо. Наприклад, подивившись вимикачі ABB в каталозі на нашому сайті, ви знайдете механізми вимикачів і самі вимикачі.

Читайте також

Нові ціни приємно здивують!
1254
Підрозетники: як обрати коробку для розеток
2494
Вибір вимикачів світла для вашої оселі: як обрати?
462