05.12.2018
16963
Автоматичний вимикач — це пристрій, призначений для відключення ліній живлення в разі виникнення перевантаження електромережі або коротких замикань. Крім того, якщо в будинку або квартирі ведуться ремонтні роботи біля джерел напруги, автомати дозволяють знеструмити ділянки мережі, щоб уникнути електротравматизму. 
 
bms411b25 автоматичний вимикач2CDS641041R0255Іноді власники автоматичних вимикачів скаржаться на те, що пристрої починають спрацьовувати без причини. Насправді ж, причина є завжди; головне — розібратися, чому відбувається вимикання та усунути несправність, адже інакше автомат не буде виконувати своє головне призначення.

Несправний побутовий прилад

Доволі часто причиною відключення АВ стає несправний побутовий прилад. Тому не поспішайте шукати, де купити автоматичний вимикач до тих пір, поки не перевірите електротехніку. Так, якщо у вас є підозри, що автомат вибиває саме через обладнання, спробуйте знайти проблему методом виключення. Витягніть всі штепселі  з розетки, а потім по черзі включайте їх, поки не знайдете зламаний прилад.

Пошкоджена електропроводка

Досить часто АВ спрацьовує через пошкоджену проводку. Наприклад, при монтажі полки на стіну робітники перебили кабель. Пристрій обов'язково спрацює, а дриль або перфоратор просто вимкнеться — автомат знеструмить мережу. Крім того, бувають ситуації, коли автоматичний вимикач реагує на коротке замикання, навіть якщо всі споживачі електричного струму відключені. Ретельна перевірка проводки допоможе діагностувати проблему за допомогою спеціального обладнання.

Перевантаження електромережі

ds201 m c6 apr300 пристрій захисного відключення з захистом при надструмах2CSR275480R3064
Перевантаження електричної мережі в результаті невірно обраного автомата — поширена проблема. Річ у тому, що кожна модель витримує певний номінальний струм; автомат просто "виб'є", якщо від нього живляться  кілька потужних електроприладів, сила струму  яких перевищує показник АВ. Наприклад, якщо проводка в будинку стара, часто ставиться вимикач на 16А. Досить включити пральну машину, бойлер і електросушарку, щоб номінальний струм перевищив цей показник. Поступово кабель буде нагріватися, і в піковий момент пристрій відключиться. Може здатися, що установка приладу, розрахованого на більший номінальний струм, може стати оптимальним рішенням — залишилося з'ясувати, які бувають автоматичні вимикачі по заданій характеристиці і вибрати "найпотужніший". Однак робити це категорично не рекомендується, принаймні до тих пір, поки ви не переконаєтеся в тому, що проводка готова до великих навантажень. Якщо ж з номіналом все в порядку, проблема може бути в "підправлених" силових контактах — тепловий роз'єднувач перегріється і прилад відключиться.

Несправність автоматичного вимикача

Якщо АВ вимикається не через перевантаження електромережі або несправної техніки та проводки, велика ймовірність, що вам знадобитися новий автоматичний вимикач. Купити його не проблема, але перш за все варто ознайомитися з корисними порадами щодо вибору пристрою. Сьогодні найпростіше придбати автоматичні вимикачі в інтернет-магазині, де широко представлені моделі великих виробників, які роблять дійсно якісну продукцію, яка прослужить довго. Надійні автоматичні вимикачі робить компанія ABB. В її асортиментом ряді представлений великий вибір моделей, на які варто звернути увагу. Наприклад, для будинку можна вибрати моделі з серій DS200 і Basic М.Читайте також

Автоматичні вимикачі ABB basic M - надійний захист для будинку
720
Нові мініатюрні автоматичні вимикачі серії SZ200
323
Пристрої диференційного струму типів F і B компанії АББ
275