05.12.2018
1301
Для забезпечення безпечної роботи системи електропостачання в будинках і на виробничих об'єктах встановлюються розподільні щити. Шафа розподільна електричний покликаний мінімізувати різні ризики, пов'язані з електрообладнанням. Головне його завдання - рівномірно розподіляти електроенергію на мережеві лінії, виключати надлишкові струмові навантаження на одну з них.

Основні види електрощитів за призначенням

Види розподільних шаф варіюються в залежності від їх призначення. Вони можуть призначатися як для квартири, так і для великих промоб'єктів, тому пристрій підбирається в залежності від зони обслуговування:
  • ГРЩ — головний розподільний щит можна зустріти на великих виробництвах. За розміром він істотно відрізняється від інших аналогів, оскільки на нього лягає колосальне навантаження;
  • ВРУ — ввідно-розподільний пристрій, що встановлюється на вході силового кабелю в багатоповерхові споруди. Завдання ВРУ - розподіляти лінії живлення для щитів, розміщених в квартирах і на поверхах, враховувати "витрати" електроенергії;
  • ЩП - щит поверховий, який встановлюється для розподілу електроживлення на кілька квартир. Найчастіше для цієї мети монтується металева шафа, а не пластикова;
  • ЩК - щит квартирний, що встановлюється на вводі електричного кабелю в квартиру. Детальніше про особливості квартирної шафи: пластикової навісної та вбудованої, ми розповідали в цій статті.
Крім типів боксів, перерахованих вище, існують і інші конструкції: щит освітлення, що захищає від перевантажень мережі у великих громадських об'єктах (торгові центри, наприклад), щит управління для контролю над вентиляцією і опалювальним устаткуванням, щит безперебійної подачі живлення, що застосовуються в установах, де питання постійної подачі електроенергії є принциповим (наприклад, лікарні).

Основні види електрощитів по конструкції

За конструкційним особливостям шафи електричні (пластикові та металеві) діляться на кілька видів:
  • модульні — підходять виключно для установки модульного обладнання на рейки;
  • облікові — підходять для установки облікових приладів, автоматичних вимикачів на рейки або гвинти;
  • обліково-розподільні — включають особливості облікових щитків, а також додаткову рейку для захисних пристроїв на лінії.
Крім цього, важливо звернути увагу на те, що кількість модулів в щитку може варіюватися в залежності від "обсягу" точок споживання електроенергії (розетки, освітлення, потужні електроприлади — водонагрівач, пральна машина та ін.). Найпоширеніші моделі включають 12, 16 і 18 модулів. Для квартири підійде електрична навісна шафа або вбудована на 12-16 модулів без електролічильника і 16-24 модулі, якщо передбачається установка приладу обліку енергії. Для приватного будинку потрібен щит як мінімум на 24 модулі. Компанія ABB пропонує великий вибір РШ. В її каталозі представлено безліч моделей, зовнішніх і вбудованих шаф.







Читайте також

Поради щодо вибору розподільної шафи
476
ComfortLine : нове покоління розподільчих шаф для житлових і громадських будівель
390
Вуличний щиток для лічильника: особливості конструкції
1216