05.12.2018
314
Вибір розеток - непросте завдання для тих, хто ніколи раніше не стикався з покупкою цих пристроїв. Тому, перш ніж купити електрофурнітуру для будинку, варто розібратися в їх типах, видах і особливостях.

Із заземленням або без?

Розетки із заземленням також відомі як триполюсні, оскільки в них передбачено три контакту: два для фазного і нульового проводу, один — для заземлення (здвоєний контакт, який видно неозброєним поглядом). Встановлюються такі розетки в тому випадку, якщо в проводці будинку є заземлювальний провідник. 

До слова, для електроприладів з металевим корпусом на кшталт прасок та електроплит, бойлерів і електрочайників краще використовувати розетки зовнішні або внутрішні із заземленням.

Розетки з додатковим захистом — безпечне рішення для дому

Існує кілька типів електрофурнітури з підвищеним захистом. Розглянемо основні:
  • з вбудованим пристроєм захисного відключення: якщо буде зафіксований витік струму, ПЗВ відключить електроприлад, ввімкнений у розетку;
  • із захистом від перенапруги: якщо напруга в мережі перевищить допустиму позначку, розетка просто вимкнеться, а електроприлад, підключений до неї, не згорить;
  • з захистом від блискавки: вбудовані розрядники, пропускають надвисокі струми (до декількох тисяч Ампер), не дають струмів "дійти" до електроустаткування;
  • вологозахищені розетки для ванної: герметична електрофурнітура класу IP 44 або IP 55 не пропускають ні краплі води, тому вони відмінно підходять для ванної кімнати.
Обираючи розетку також варто враховувати потужність електроприладу, який буде підключений до неї. Наприклад, для настільної лампи або торшера цілком підійде електрофурнітура 6-10 А, а ось для електролітів вона не підійде — може статися займання — в цьому випадку краще вибрати розетку 40 А, яка точно витримає струмові навантаження.

Вид розетки в залежності від способу монтажу

Якщо в будинку або квартирі проводка закритого виду, встановлюються вбудовані розетки (механізм просто занурюється в стіну), а якщо відкритого - зовнішні. При цьому в магазинах представлений широкий вибір пристроїв з одного, двох і трьох блоків. Так що, якщо ви шукайте розетки накладні подвійні (один з найпоширеніших типів), ви без проблем знайдете відповідний варіант.

Нестандартні рішення на всі випадки життя

Великі виробники електрофурнітури не обмежуються рядовими моделями, пропонуючи своїм покупцям більше корисних опцій:
  • таймер: пристрій дозволяє встановлювати час відключення електроприладу від мережі (наприклад, обігрівач без таймера);
  • ватметр: розетка з вбудованим ватметрам показує, скільки електроенергії споживає електроприлад, а індикатор підсвічується різними кольорами в залежності від зафіксованих даних;
  • виштовхувач вилки: проблема з витягуванням вилки вирішується одним натисканням на кнопку;
  • USB-роз'єм: додатковий роз'єм дозволяє заряджати мобільні пристрої без адаптера, використовуючи тільки USB-шнур. До слова, розетки ABB з USB-роз'ємом мають попит. Вони зручні, стильні та прослужать вам довгі роки. Ви можете вибрати модель із серії Zenit.
Звичайно, купити розетки зовнішні або внутрішні без додаткових опцій куди простіше і дешевше. Однак, незалежно від того, купуєте ви нестандартну або звичайну електрофурнітуру, потрібно вибирати тільки надійних виробників, які роблять дійсно якісну продукцію.



Читайте також

Підрозетники: як обрати коробку для розеток
2361
Розетки Abb серії Basic 55 - надійні та зручні електроприлади
893
Розетки з ПЗВ: за і проти
687