11.06.2019
146
Пристрій плавного пуску розроблено спеціально для плавної зупинки або ж запуску електродвигунів. Його використання дозволяє вберегти мотор від ривків і перегріву, таким чином, істотно продовживши його термін експлуатації. Використовується пристрій плавного пуску для асинхронних електродвигунів.

Необхідність використання даних пристроїв

Під час включення електромотора крутний момент різко збільшується, зростаючи в два рази вище свого номінального рівня. У цей момент всередині двигуна виникають пускові струми, величина яких як мінімум в 5 разів вище номінальних. Таке підвищення електротехнічних характеристик призводить до наступних неполадок:
  • Внаслідок перегріву ізоляція обмоток порушується, що позначається на їх працездатності,
  • В результаті пошкодження кінематичного ланцюга руйнуються транспортерні стрічки.
Саме тому так важливо встановити пристрій плавного пуску для асинхронних електродвигунів. Їх асортимент сьогодні дуже великий, тому підібрати оптимальний варіант не складе великих труднощів.

Пристрій плавного пуску: принцип дії

Ці електротехнічні вироби бувають двох типів: електричні і механічні. При механічному регулюванні характеристик пуску двигуна механічними способами стримується збільшується швидкість обертання. Найпростіший спосіб - регулювання обертання валу. Для цього використовуються магнітні блокатори, гальмівні колодки, рідинні муфти. Електричні пристрої плавного пуску принцип дії мають більш складний. В даному випадку обмеження напруги, що подається двигуну, здійснюється за допомогою тиристорів, з'єднаних паралельно. Існують УПП з фазовим і амплітудним керуванням. У першому випадку стартсофтери дозволяють управляти частотними показниками фазного струму, при цьому не знижуючи напругу. Такий похід дозволяє зберегти потужність двигуна на високому рівні. Таким чином в даному випадку мотор може запускатися навіть з великим навантаженням. Досягти плавного збільшення обертальної частоти при цьому можна навіть в робочому режимі. Амплітудні моделі працюють на базі поступового підвищення напруги на клемах електродвигуна до максимальних значень. Вони створені для запуску двигунів з малим навантаженням або ж в режимі холостого ходу.

Переваги пристроїв плавного пуску АВВ

Компанія ABB є провідним виробником електротехнічного обладнання найвищої якості. Пристрої плавного пуску АВВ є вдосконалені апарати, які виконують не тільки основні функції - керування напругою під час пуску і зупинки двигуна, а й додаткові. Так, ці електротехнічні вироби:
  • Захищають електродвигун від перевищення номінальних показників,
  • Запобігають небезпечний обрив фази,
  • Захищають при пуску в хід від короткого замикання,
  • Запобігають незаплановане повторне спрацьовування.
Дані пристосування відмінно підходять не тільки для пом'якшення пуску двигунів, але і для їх плавної зупинки. Вони стануть відмінним вибором для самих різних областей промисловості. Вибирати відповідні пристрої варто виходячи з частоти запусків, а також навантаження на електродвигун. Підібрати високоякісні електротехнічні пристосування торгової марки ABB швидко, просто і в будь-який час доби зручно на нашому сайті. Сучасні, надійні пристрої, доступна ціна, великий асортимент різних рішень, професійна допомога - ось основні переваги покупок електротехнічного обладнання в нашому інтернет-магазині.

Читайте також

Пристрій плавного пуску - сучасне захисне обладнення
146
Енергоефективне керування двигуном з приводами змінного струму та пристроями плавного пуску від компанії АББ
562
Регулятор оборотов электродвигателя без потери мощности
2066