05.12.2018
423
Розподільна шафа - це спеціальний пристрій, який "відповідає" за приймання і розподіл електроенергії, а також створює безпечні умови використання різного електроустаткування, виконує захисну функцію від перевантажень і замикання мережі. Сьогодні на ринку електрообладнання представлено кілька видів розподільних шаф, які мають ряд конструкційних відмінностей, що дозволяють застосовувати їх в різних галузях. Спосіб і місце монтажу електрощита Залежно від ситуації можна вибрати навісний, вбудований або той, що стоїть на підлозі щит:
  • навісний щит монтується на стіну або опору — корпус залишається "на поверхні";
  • вбудований щит монтується в заглиблення у стіні, підготовлене заздалегідь - корпус потопає в стіні, залишається видна тільки кришка;
  • підлоговий щит монтується на підлозі або на спеціальній підставці.
Навісну шафу, вбудований і підлоговий може встановлюватися всередині і зовні приміщення. Про те, як вибрати вуличний (зовнішній) щит для електролічильника ми розповідали в цьому матеріалі.


Матеріал виготовлення та ступінь захисту

Корпус електрощита може бути зроблений з пластику або металу. Пластикові бокси часто монтуються всередині приміщень. Вони відрізняються компактними розмірами, а також ціною — пластиковий щит розподільний вбудований або навісний коштує дешевше, ніж металеві моделі. Метал — більш міцний матеріал, тому з нього зроблені розподільні щити, що встановлюються в тому числі та на виробництві, на промислових об'єктах. 

Такі шафи можуть бути дійсно великими, адже нерідко в них розміщується багато комутаційної апаратури. При виготовленні на металеву шафу наноситься спеціальна порошкова фарба, яка добре справляється з впливом зовнішніх факторів. Ступінь захисту від попадання сторонніх предметів (бруд, пил тощо.) І води вказана на корпусі шафи. Цифри після абревіатури IP вказують на прийнятні умови експлуатації. Наприклад, пристрій з маркуванням IP 20 або IP 30 має середній рівень захисту від сторонніх предметів і абсолютно не підходить для установки в приміщеннях з підвищеною вологістю і на вулиці.

Розмір щита

Розмір корпусу шафи як пластикового, так і металевого підбирається в індивідуальному порядку. Сьогодні на ринку представлено безліч моделей, які містять різну кількість пристроїв і електроапаратів, не кажучи вже про кількість кабельних ліній. Таким чином, при виборі щита необхідно спиратися на такі характеристики як внутрішній обсяг, число модульних місць на монтажній рейці (DIN-рейці) і кабельних вводів, а також розмір панелі для монтажу.

Читайте також

Електрощит в квартиру: на що звернути увагу
698
ABB представила свої споживчі одиниці MISTRAL41 для використання в житлових і комерційних умовах
230
Типы электроустановок и их особенности
4397