05.12.2018
687
Купуючи потужне електрообладнання, ми не завжди замислюємося про запобіжні заходи. Проте в деяких ситуаціях для такої техніки проводиться окрема лінія електропроводки з додатковими пристроями захисного відключення. Якщо в електрощиту недостатньо місця для установки ПЗВ, проблему з нестачею простору вирішить ПЗВ з розеткою, яка забезпечить захист від займання проводки через виток струму, а також від ураження струмом.

Чим відрізняється звичайна розетка і розетка з ПЗВ?

На перший погляд, розетка з ПЗВ виглядає як звичайна електрофурнітура, але при цьому в ній є елемент захисного відключення, що спрацьовує при пошкодженні ізоляції. 

Вимірювальний трансформатор, ключовий елемент пристрою, реагує на різницю фазного і нульового проводу — коли це значення досягає пікової позначки, механізм відключає електроприлад. 

Наприклад, якщо ізоляція проводки стала непридатною і, як наслідок, з'явився витік струму, дотик до електроприладу, включеному у звичайну розетку, може призвести до ураження струмом. Водночас якщо встановлена ​​розетка з ПЗВ, пристрій спрацює, запобігши ураженню. 

 При монтажі ПЗВ-розетки обов'язково встановлюється автоматичний вимикач. В іншому випадку пристрій не спрацює при короткому замиканні. Як і звичайні розетки, ті, що йдуть "в комплекті" з ПЗВ, мають різні класи захисту від пилу і води. Для ванної кімнати рекомендується вибрати пристрій класу IP 44 або IP 55 (наприклад, ця модель розетки ABB), а ось для звичайних приміщень, де немає проблем з вологістю, підійдуть розетки зі ступенем захисту IP 21 або IP 22 (наприклад, ця модель з каталогу ABB).

Плюси та мінуси рішення

Звичайно, ПЗВ для розетки є гарантією безпеки, однак не варто забувати про те, що вартість такого пристрою куди вище, ніж звичайної електрофурнітури - це чи не єдиний мінус рішення. До короткого списку "проти" можна додати і те, що іноді для установки розетки потрібно замінити стандартний підрозетник, що неминуче призведе до пошкодження оздоблення стіни. 

 Що стосується переваг, то їх у ПЗВ в розетці чимало. По-перше, це високий рівень безпеки та миттєве реагування пристрою на проблему. По-друге, установка не вимагає втручання в схему електропроводки. По-третє, проста діагностика того, де саме в мережі сталося пошкодження ізоляції. 

 Вибираючи розетку з пристроєм захисного відключення, зверніть увагу на продукцію відомих брендів, які спеціалізуються на виробництві ПЗВ і електрофурнітури.










Читайте також

Підрозетники: як обрати коробку для розеток
2361
Розетки Abb серії Basic 55 - надійні та зручні електроприлади
893
Розетки з ПЗВ: за і проти
687