05.12.2018
632
На перший погляд здається, що вибір розеток — просте завдання, адже на ринку електрообладнання представлено дійсно багато різноманітних моделей. Насправді потрібно враховувати ряд чинників, від яких залежить якість і термін експлуатації виробу. Розберемося, на чому варто зосередитися, вивчаючи розетки електричні в каталозі інтернет-магазину.

Звертаємо увагу на потужність

До розетки можуть підключатися електроприлади різної потужності, тому перш ніж приступати до пошуку, визначте, для яких цілей вона купується. Чим потужніше техніка, тим "витривалішими" повинні бути розетки. Найчастіше стандартні розетки, до яких підключаються малопотужні прилади на зразок чайника, тостера, фена, розраховані на силу струму в межах 16 А. Така електрофурнітура точно не підійде для потужної електроплити - в цьому випадку краще встановити розетку, що витримує навантаження в 40 А.

Тип проводки має значення

Розетка обирається залежно від типу проводки. В інтернет-магазинах розеток і вимикачів представлений хороший модельний ряд пристроїв для закритої і відкритої проводки. Для відкритої проводки підходять накладні розетки, які кріпляться поверх стіни. Для закритої - вмонтовані (електрична частина "втоплена" в стіні). Оптимальним рішенням вважається закрита електрофурнітура, оскільки вона більш безпечна, візуально не перевантажує стіну, та й виглядає естетичніше. Відкрита, своєю чергою, часто встановлюється тимчасово.

Ступінь захисту розетки від води та сторонніх предметів

Найважливішу роль відіграє ступінь захисту електророзетки. Купити пристрій, не вивчивши попередньо маркування, — марна трата грошей. Інформація про ступінь захисту — маркер IP і дві цифри — вказується на корпусі пристрою:
  • абревіатура IP означає Ingress Protection (захист від проникнення);
  • перша цифра — ступінь захисту від проникнення сторонніх предметів;
  • друга цифра — ступінь захисту від води.
Перша цифра варіюється від 0 до 6, де 0 - повна відсутність захисту, а 9 - максимальний рівень захищеності, в тому числі від проникнення крихітних пилинок. Друга цифра варіюється від 0 до 8, де 0 - пропускає навіть невеликі краплі води, а 8 - найвищий ступінь герметичності. Для ванної кімнати рекомендується вибрати електрофурнітуру класу IP 44, для звичайних кімнат - IP 20 або IP 21.

Вартість розеток

Ціна на розетки залежить від багатьох факторів, в тому числі та від матеріалу, з якого вона виготовлена. Якщо ви хочете купити розетки недорого, вибирайте пластик. Якщо пристрій підібрано правильно і не буде перевантажуватися понад норму, воно прослужить досить довго. Дорожчий варіант — керамічні розетки, які вважаються більш надійними та безпечними.

Читайте також

Нові ціни приємно здивують!
1254
Підрозетники: як обрати коробку для розеток
2494
Вибір вимикачів світла для вашої оселі: як обрати?
462