08.08.2021
254
Нині електричні прилади, які використовують частотні перетворювачі для керування моторними навантаженнями, широко застосовуються для досягнення вищого рівня ефективності, знижуючи споживання енергії електродвигунами, як в комерційних та промислових, так і в побутових застосуваннях. 

Частотні перетворювачі ефективно регулюють швидкість обертання електромотора, але спосіб управління, заснований на застосуванні в інверторах напівпровідникових приладів (тиристорів, симисторів, і т.д.) викликає появу в мережі як постійної, так і високочастотних складових струму. 

Класичні типи ПЗВ, тип АС - для захисту тільки від синусоїдального струму витоку і тип А — для захисту від синусоїдального і пульсуючого струму витоку з постійної складової, не здатні виявляти струми витоку з високочастотними та постійними компонентами. Тут необхідно зазначити, що в деяких Європейських країнах, наприклад у Німеччині, не дозволяється застосовувати ПЗВ типу АС, найбільш популярні в Україні через свою ціни, як такі, що не забезпечують достатній захист людини від ураження електричним струмом. Сьогодні компанія АББ пропонує ринку нові типи ПЗВ, які крім струмів витоку, які виявляють класичні типи А і АС, виявляють і високочастотні та постійні компоненти струму.
  • ПЗВ типу F (де F означає частота) мають маркування, яке повідомляє про тип струму витоку, який пристрій може виявити. В основному їх застосовують при наявності в лінії однофазних частотних перетворювачів, що зараз широко застосовуються в побутових приладах: пральних машинах, кондиціонерах і ін. Компанія АББ виробляє ПЗВ типу F з захистом при перевантаженні та короткому замиканні та без такого захисту, а також, блокові пристрої для встановлення необхідного автоматичного вимикача. 
F202 F: ПЗВ типу F, DS201 F: ПЗВ типу F з захистом при перевантаженні або КЗ, DDA202 F: блочне ПЗВ типу F

  • ПЗВ типу B призначені для застосування з трифазними частотними перетворювачами, у фотоелектричних системах, які не мають гальванічного поділу між сторонами змінного і постійного струму, в трифазних зарядних пристроях електромобілів, в приміщеннях групи 1 і групи 2 медичних установ.
Крім компонент струму витоку, які виявляються пристроями типів АС, А і F, вони реагують на постійний струм без пульсацій, на накладення постійного струму на змінний струм, на накладення постійного струму на імпульсний односпрямований струм, на струм, отриманий шляхом перекриття декількох частот. 

Відповідно, ПЗВ типу В мають маркування : 


                
F202 F: ПЗВ типу F, F204 B: ПЗВ типу B, DDA204 B: блокове ПЗВ типу B

Компанія АББ виробляє ПЗВ типу B без захисту при перевантаженні та короткому замиканні та блокові пристрої. 

Технічну інформацію та дані для замовлення ви знайдете в каталозі Рішення для електропостачання будівель.

Читайте також

Обираємо автоматичний вимикач для захисту мережі: кілька корисних порад
1843
Призначення і види модульного контактора
2951
Контактори це просто – огляд пропозиції компанії АББ
1218