05.12.2018
2361
Установча коробка для розетки — це спеціальний пристрій, в який монтується електрофурнітура. Встановлюються вона безпосередньо в стіну і відповідають за надійну фіксацію розетки або вимикача. Коробки під розетку відрізняються одна від одної матеріалом, з якого вони виготовлені, особливостями конструкції та розмірами.

Пластиковий або металевий підрозетник?

Сьогодні коробки установчі роблять в основному з пластику і металу, хоча раніше можна було зустріти та дерев'яні аналоги. Пластикові коробки вважаються оптимальним варіантом, оскільки вони більш функціональні і безпечні за металеві відповідники. Звичайно, краще віддавати перевагу виробам з вогнетривка пластика — тоді їх сфера застосування істотно розширюється, можна встановлювати навіть в дерев'яні стіни. Металеві підрозетники добре справляються із захистом стін від займання, але цю перевагу "перекриває" великий мінус, через який тепер їх майже не використовують - коробки з цього матеріалу добре проводять електрострум.

Особливості конструкції: обираємо підрозетник в залежності від стіни

Матеріал стіни є ключовим критерієм, на який варто звертати увагу при покупці коробки під розетки та вимикачі. Якщо стіна зроблена з твердих матеріалів, наприклад, бетону, цегли, газобетону або залізобетону, потрібен підрозетник у вигляді круглої склянки без притискних лапок. Коробка монтується за допомогою будівельного розчину, а дроти виводяться через отвори, передбачені в корпусі пристрою. Якщо стіна виконана з композитних матеріалів, наприклад, гіпсокартону, фанери або ДСП, потрібен підрозетник з металевими або пластиковими затискачами для фіксації у порожнинах стін. Притискні лапки кріпляться на гвинти, що істотно спрощує монтаж. Крім того, коробки для розеток відрізняються за типом монтажу. Внутрішній тип монтажу описаний вище — це підрозетник, схований в стіні. За формою вони можуть бути круглими, квадратними і овальними:
  • круглі - найпопулярніші, адже для них найпростіше зробити отвір в стіні. Круглі коробки використовуються для установки однієї або декількох розеток (об'єднуються за допомогою стикувальних вузлів);
  • квадратні підрозетники дозволяють приховати безліч дротів, тому найчастіше їх можна зустріти при монтажі системи "розумний будинок".
  • овальні підрозетники зазвичай застосовуються для підключення подвійних розеток.
Зовнішній тип установки актуальний в тому випадку, якщо необхідно провести проводку в плінтусі. Для цього використовуються пластикові накладки для однієї та більше розеток.

Розмір установчої коробки

Розмір підрозетника вибирається залежно від умов установки. Діаметр круглої монтажної коробки для розеток коливається в межах 60-70 мм, глибина - 25-80 мм. При цьому варто врахувати, що зовнішні та внутрішні габарити підрозетника можуть відрізнятися. Так, зовнішні габарити коробки складають 45х68 мм, а внутрішні - 40х65 мм. Розміри квадратних варіюються в залежності від виробника, але часто їх габарити складають 70х70 мм.

Читайте також

Підрозетники: як обрати коробку для розеток
2361
Розетки Abb серії Basic 55 - надійні та зручні електроприлади
893
Розетки з ПЗВ: за і проти
687