05.12.2018
133
При облаштуванні проводки в приватних будинках і квартирах особлива увага приділяється безпеці. Саме для цього і встановлюються ПЗВ (пристрій захисного відключення). Цей невеликий прилад монтується в електрощиті разом з автоматичним вимикачем і виконує відразу кілька функцій: попереджає травматизм, займання при витоку струму та короткому замиканні. 

Як виглядає ПЗВ? Це компактний пристрій з маркуванням, на якому зазначені номінальний струм, номінальна напруга, струм витоку, умовний струм короткого замикання, тип пристрою. Детальніше про це зазначено у статті  "Що таке ПЗВ і навіщо воно потрібне?". 

Пристрій спрацьовує при виявленні різниці струмів. Якщо витоку струму немає, ПЗВ ніяк не «проявляє" себе, проте, якщо, наприклад, людина доторкнеться до корпусу пральної машини з пошкодженою ізоляцією, захисний механізм тут же знеструмить техніку, запобігши удар електрострумом.


Основні причини спрацювання ПЗВ

Причин спрацювання пристрою дійсно багато. Звичайно ж, основна — реальний витік струму. Зазвичай ця проблема виникає через старої електропроводки: ізоляція розсихається за роки експлуатації, що призводить до появи оголених проводів. Як вже було сказано вище, ПЗВ миттєво реагує на контакт людини з технікою, в якій порушена ізоляція струмопровідних проводів. Корпус електроприладу виявляється під напругою, а це значить, що доторкнутися до такої поверхні практично те ж саме, що доторкнутися до оголеного проводу. 

Автоматичний вимикач тут не допоможе, а от підключення ПЗВ може врятувати життя. Не виключено помилкове спрацьовування відбувається в результаті неправильного вибору пристрою або помилок, допущених при його установці. 

Наприклад, завжди потрібно враховувати, що всім електроприладів властивий природний струм витоку (вказується в техпаспорті). Тому сума всіх електричних струмів витоку не повинна перевищувати номінальне значення ПЗВ більше, ніж на 30%. В іншому випадку, помилкового спрацьовування пристрою не уникнути. Якщо ПЗВ встановлено на вулиці, воно може спрацювати через погодні умови: вогкість усередині механізму також може привести до запуску пристрою, так само як і скупчення вологи усередині приладу. 

При цьому важливо розуміти, що стабільна робота пристрою залежить від його якості. Сьогодні ви можете знайти безліч пропозицій в різних цінових сегментах. Моделі невідомих виробників обійдуться дешевше, а великих компаній, таких як ABB, трохи дорожче. Крім того, характеристики вироби безпосередньо впливають на те, скільки коштує ПЗВ.


Читайте також

Типи і види ПЗВ
354
Електронне та електромеханічне ПЗВ: особливості пристроїв
196
Модульный автоматический выключатель (MCB) - все, что вы хотели знать, но стеснялись спросить. Глава 1.
436