05.12.2018
1169
Сьогодні розетки у ванній кімнаті — необхідність, адже кількість електроприладів, які використовує сучасна людина, стає дедалі більше. При цьому в старих будинках, побудованих кілька десятиліть тому, електрофурнітура в ванній не була передбачена, оскільки вважалося, що це небезпечно через вологість та струмопровідність трубопроводу. Тепер, коли багато "небезпечних" елементів виготовлені з пластику, вологозахищені розетки набули широкого вжитку. У приміщеннях з підвищеною вологістю можна встановити кілька з точок підключення до електромережі. 
Головне — не нехтувати вимогами безпеки та вибирати електрофурнітуру з високим ступенем захисту від води.

Особливості монтажу розеток у ванній

Пральна машина, бойлер, електрична сушарка для рушників, невелика техніка на кшталт фена - все це куди зручніше підключати у ванній. Однак не можна монтувати електрофурнітуру, не розібравшись з правилами безпеки. Найкраще довірити ці роботи фахівцям, які знають про всі тонкощі і нюанси. Ми ж розглянемо ключові аспекти, які необхідно враховувати в ході монтажу розеток:
 • точка підключення до електромережі повинна розташовуватися як мінімум в 60 см від ванни, двері душової кабіни і раковини;
 • рекомендується проводити електропроводку прихованого типу, в іншому випадку всі дроти повинні бути максимально ізольовані. Якщо ви шукайте зовнішню розетку для ванної з заземлюючими контактами і кришкою, зверніть увагу на модель з серії Praktik компанії ABB;
 • розетки повинні розміщуватися не нижче 90-130 см від рівня підлоги;
 • установка окремого автоматичного вимикача або УЗО для ванної кімнати зробить експлуатацію електрофурнітури безпечнішою (в якості альтернативи можна встановити розетку з УЗО для ванної). Наприклад, якщо в пристрій потрапить вода або станеться коротке замикання, розетки будуть знеструмлені, а значить не станеться займання або ураження людини струмом.
Що стосується вибору місць для установки розетки вологозахищеній внутрішньої або зовнішньої, то тут все залежить від планування і розстановки електроприладів. Проте, завжди варто брати до уваги правила безпеки.

Вибираємо розетку для ванної правильно

Щоб правильно підібрати розетку для ванної кімнати, необхідно розібратися з їх особливостями. Така електрофурнітура обов'язково "оснащена" міцним корпусом і захисною кришкою-клапаном, які виконані зі спеціальних полімерних надміцних пластиків, витримують низьку температуру і високу вологість. Ізольовані клеми також можуть бути зроблені з пластику, але фахівці рекомендують обирати пристрої з клемником з високоміцної кераміки. Поглиблення корпусу під штепсель - ще одна особливість розетки для ванної, купити які сьогодні не проблема, адже вони є практично в кожному спеціалізованому магазині. Одна з головних характеристик даних пристроїв - ступінь захисту корпусу від попадання сторонніх предметів і води. IP ХХ (Ingress Protection) - це чотиризначний код, в якому IP означають поняття рівня захисту, Х - рівень захисту від пилу та інших частинок, Х - рівень захисту від бризок і вологи. Одна з головних характеристик даних пристроїв - ступінь захисту корпусу від попадання сторонніх предметів і води. IP ХХ (Ingress Protection) - це чотиризначний код, в якому IP означають поняття рівня захисту, Х - рівень захисту від пилу та інших частинок, Х - рівень захисту від бризок і вологи.
 • 0 - захист не передбачений;
 • 1-4 - захист проводу або кабелю від "великих" частинок землі, піску, органічних речовин і тощо, розміром більше 1 мм;
 • 5 - захист від пилу; допускається ймовірність попадання пилу всередину пристрою без ризику його пошкодження;
 • 6 - захист від пилу; проникнення пилу всередину пристрою виключено.

Друге число поле IP означає:
 • 0 - захист від бризок та вологи не передбачений;
 • 1-2 - мінімальний ступінь захисту; краще відмовитися від такої розетки для ванної кімнати, купити більш безпечну електрофурнітуру;
 • 3-4 - середній ступінь захисту від бризок;
 • 5 - захист від струменів води;
 • 6 - захист від сильних струменів води.
Оптимальним варіантом для ванної у квартирі або будинку вважається електрична фурнітура з маркуванням IP 44 або IP 45. Якщо ви шукайте стильні і надійні розетки, рекомендуємо розглянути моделі компанії ABB з серії Allweter 44.

Читайте також

Розетки Abb серії Basic 55 - надійні та зручні електроприлади
940
Розетки з ПЗВ: за і проти
811
Підрозетники: як обрати коробку для розеток
2807