05.12.2018
604
Модульний контактор (МК) використовуються для комутації навантаження в різних типах електромереж для автоматичного змикання і розмикання електричного кола. МК призначений для комутації струмів в нормальному стані і не виконує захисну функцію від короткого замикання і перевантажень. Саме тому при встановленні модульних контакторів важливо подбати про підключення автоматичних вимикачів або плавких запобіжників в ланцюзі. Внаслідок компактності МК легко монтується на DIN-рейці в електрощит, як і інше модульне обладнання. МК застосовується в ході складання квартирних щитів, а також різних систем автоматики, як то освітлення, вентиляція, нагрівальні установки та ін. На відміну від звичайних контакторів, модульні створюють куди менше шуму шляхом менших вібрацій, тому їх встановлюють як у квартирах, так і в місцях великого скупчення людей.

Принцип роботи модульного контактора

Коли МК включений, напруга подається на котушку, розташовану в корпусі пристрою. Створене електромагнітне поле притягує осердя до магнітопроводу, який зафіксований нерухомо. Рухливі контакти "активуються", в результаті чого відбувається замикання або розмикання з нерухомими контактами.

Де використовується модульний контактор?

МК можуть бути використані для потужних промислових споживачів, а також дистанційного керування ними. Так, якщо пристрій оснащений таймером, можна виконувати автоматичну зупинку / запуск пристрою, наприклад, системи вентиляції, з певними часовими інтервалами. З таким же успіхом вони використовуються в побутових цілях, наприклад для управління електричним опаленням. Команда на включення або відключення в такому випадку подається температурним реле.

Види та типи контакторів

Контактори бувають двох видів: електромагнітні та механічні. Електромагнітні контактори мають ряд переваг перед механічними аналогами:
  • бувають як для однофазних, так і для трифазних мереж;
  • підходять для ланцюгів змінного і постійного струму;
  • повна відсутність шуму і вібрацій;
  • компактність і можливість монтажу на DIN-рейку.
Модульні контактори ABB, а також інших виробників випускаються з різною кількістю полюсів — вони бувають одно-, двох-, трьох- і чотириполюсні. Тому, якщо ви шукайте продукцію даної компанії, зверніть увагу на моделі з серії ESB з номінальною напругою 42В і 110В.

Читайте також

Мініатюрні автоматичні вимикачі компанії АББ - розбираємо відмінності серій
513
Вибір обладнання для захисту від імпульсної перенапруги
115
Модульный автоматический выключатель (MCB) - все, что вы хотели знать, но стеснялись спросить. Глава 3.
144