14.12.2021
561
Як у складних промислових технологічних процесах, так і при експлуатації побутових приладів дуже часто потрібно регулювати швидкість обертання електромотора. 

У двигунах з фазним ротором регулювати швидкість обертання можна включаючи в ланцюг ротора змінний опір, змінюючи яке можна знижувати швидкість до номінальної. Однак такий спосіб досить неекономічний, бо при зниженні швидкості ростуть втрати в статорі й відповідно знижується ККД мотора. 

Також можна регулювати швидкість обертання, увімкнувши в ланцюг статора автотрансформатор або тиристорний регулятор та змінюючи напругу на його виході. Регулювання також здійснюється тільки вниз від номінальної характеристики та також пов'язане зі зростанням втрат. 

Регулювати швидкість мотора можна, перемикаючи пари полюсів обмоток, при такому способі ККД мотора не знижується, але, по-перше, це досить ускладнює конструкцію, а по-друге, змінювати швидкість можна лише ступенево. 

Всіх вище перелічених недоліків позбавлений спосіб регулювання швидкості, заснований на зміні частоти напруги живлення мотора. Такий спосіб є найбільш ефективним, оскільки забезпечує регулювання швидкості в широкому діапазоні, без значних втрат і зниження перевантажувальних здібностей двигуна. 

Компанія АББ є найбільшим у світі виробником приводів змінного струму, як пристроїв плавного пуску для регулювання швидкості й моменту, лише під час пуску мотора, так і частотних перетворювачів, якщо Вам необхідно регулювати швидкість обертання двигуна відповідно до вимог технологічного процесу. Застосування таких пристроїв дає безперечні переваги в порівнянні з традиційними методами: збільшення терміну служби моторів і механізмів, підвищення продуктивності й ККД всієї системи, значну економію електроенергії та зниження витрат підприємства.

Переваги використання пристроїв плавного пуску та приводів змінного струму Оптимізація технологічного процесу з приводами змінного струму:
Збільшення терміну служби: Зниження пускового струму та плавний розгін до номінальної швидкості знижує механічні впливи на обладнання, продовжуючи термін його служби. Значна економія енергії: Привод змінного струму дозволяє не тільки здійснювати плавний пуск та зупинку двигуна, але й регулювати швидкість обертання двигуна відповідно до вимог технологічного процесу.
Підвищення продуктивності: Використання пристроїв плавного пуску та приводів підвищує продуктивність обладнання шляхом зниження кількості позапланових зупинок, викликаних надмірним нагріванням двигуна або раптовим збоєм обладнання через високий механічний вплив. Оптимальне керування процесом: Привод забезпечує точне регулювання швидкості та крутного моменту. Це дозволяє збільшити продуктивність технологічного процесу та якість кінцевої продукції.
Зниження витрат: Можливість точного регулювання крутного моменту в залежності від вимог технологічного процесу дозволяє зменшити механічне навантаження та знос обладнання, що знижує витрати на обслуговування та ремонт. Підвищення ККД системи: Привод дозволяє обійтися без додаткових заслінок, зубчастих та ремінних передач, а також забезпечує зменшення пускових струмів, отже, поперечного перерізу кабелів та захисне обладнання.

Більш детально у  каталозі «Низьковольтні приводь змінного струму і пристрої плавного пуску», де приводяться технічні характеристики та дані для замовлення частотних перетворювачів загального вживання і пристроїв плавного пуску компанії АББ, а також описана процедура вибору необхідного пристрою відповідно до технологічного процесу і конкретних вимог користувача. 
  За посиланням розміщений калькулятор, скориставшись яким ви можете самостійно прорахувати економічний ефект при застосуванні частотних перетворювачів компанії АББ.

Калькулятор abb для прорахунку економії енергії


  
Обрати пристрій плавного пуску abb або перетворювач частоти ви можете у нас на сайті у відповідному розділі "Перетворювачі частоти, пристрої плавного пуску та електродвигуни"

Читайте також

Пристрій плавного пуску - сучасне захисне обладнення
146
Регулятор оборотов электродвигателя без потери мощности
2066
Енергоефективне керування двигуном з приводами змінного струму та пристроями плавного пуску від компанії АББ
561