23.05.2024
88

100 років тому інженер Х'юго Штотц з міста Манхайм увійшов в історію. З розвитком електрифікації безпека ставала дедалі важливішою і його винахід першого мініатюрного автоматичного вимикача (miniature circuit breaker - MCB), запатентованого 1924 року, змінив спосіб захисту електричних систем.

Тепер у разі короткого замикання або перевантаження він міг миттєво вимкнути лінію, яку він захищав, а будь-яка людина могла знову увімкнути його після ліквідації аварії. Сьогодні цей винахід продовжує захищати мільйони будівель, активів і життів по всьому світу.


З чого все почалося


Відтоді як у 1920-х роках електрика приходить в будинки, дедалі нагальною стає й електробезпека. Винайшовши перший мініатюрний автоматичний вимикач і отримавши на нього патент 1924 року, Х'юго Штотц здійснив революцію у світі електробезпеки та увійшов в історію.

До цього часу проблема полягала в тому, що кожного разу, коли виникала аварія, доводилося замінювати запобіжник. Об'єднання теплового і магнітного розчеплювачів в одному пристрої дало змогу створити «термо-електромагнітний автоматичний вимикач», здатний вимикати великі струми без необхідності повторної заміни. 


Повсюдне і звичне використання електрики, що забезпечує нас світлом у темний час, живить промислове виробництво і побутові прилади було б неможливим без цього прихованого охоронця. Він практично миттєво відключає мережу в разі короткого замикання або перевантаження, захищаючи мешканців та їхнє майно від пожежі, удару струмом та інших пошкоджень.


Виробництво сучасних MCB і пристроїв захисту, як і раніше, використовує проривну ідею Х'юго Штотца не тільки на їхній батьківщині в Гейдельберзі, Німеччина, а й по всьому світу. Сьогодні вісім заводів АББ по всьому світу виробляють понад 100 мільйонів полюсів автоматичних вимикачів на рік.


З моменту винаходу технологія MCB безперервно вдосконалювалася з огляду на застосування, необхідність стандартизації, модульність, компактність і зручність конструкції, переробку матеріалів, вимоги енергоефективності, а також, зміну поведінки споживачів.


Сьогодні комплексний захист кінцевого споживача, передбачає наявність мініатюрних автоматичних вимикачів, пристроїв захисту від струму витоку, захисту від дугового розряду і захисту від імпульсної перенапруги при грозовому розряді, що забезпечує дедалі вищу продуктивність, менший вуглецевий слід і ширші можливості під'єднання і дає змогу зробити будівлі в усьому світі безпечнішими, інтелектуальнішими та стійкішими.


рис.1.jpg

Читайте також

Ми працюємо
1030
Нове програмне забезпечення ABB пропонує єдиний вид для ефективного управління мікросетей
248
Компанія ABB придбала швейцарський стартап Sevensense
201