100 років тому інженер Х'юго Штотц з міста Манхайм увійшов в історію. З розвитком електрифікації безпека ставала дедалі важливішою і його винахід першого мініатюрного автоматичного вимикача (miniature circuit breaker - MCB), запатентованого 1924 року, змінив спосіб захисту електричних систем.
Тепер у разі короткого замикання або перевантаження він міг миттєво вимкнути лінію, яку він захищав, а будь-яка людина могла знову увімкнути його після ліквідації аварії. Сьогодні цей винахід продовжує захищати мільйони будівель, активів і життів по всьому світу.
З чого все почалося
Відтоді як у 1920-х роках електрика приходить в будинки, дедалі нагальною стає й електробезпека. Винайшовши перший мініатюрний автоматичний вимикач і отримавши на нього патент 1924 року, Х'юго Штотц здійснив революцію у світі електробезпеки та увійшов в історію.
До цього часу проблема полягала в тому, що кожного разу, коли виникала аварія, доводилося замінювати запобіжник. Об'єднання теплового і магнітного розчеплювачів в одному пристрої дало змогу створити «термо-електромагнітний автоматичний вимикач», здатний вимикати великі струми без необхідності повторної заміни.
Повсюдне і звичне використання електрики, що забезпечує нас світлом у темний час, живить промислове виробництво і побутові прилади було б неможливим без цього прихованого охоронця. Він практично миттєво відключає мережу в разі короткого замикання або перевантаження, захищаючи мешканців та їхнє майно від пожежі, удару струмом та інших пошкоджень.
Виробництво сучасних MCB і пристроїв захисту, як і раніше, використовує проривну ідею Х'юго Штотца не тільки на їхній батьківщині в Гейдельберзі, Німеччина, а й по всьому світу. Сьогодні вісім заводів АББ по всьому світу виробляють понад 100 мільйонів полюсів автоматичних вимикачів на рік.
З моменту винаходу технологія MCB безперервно вдосконалювалася з огляду на застосування, необхідність стандартизації, модульність, компактність і зручність конструкції, переробку матеріалів, вимоги енергоефективності, а також, зміну поведінки споживачів.
Сьогодні комплексний захист кінцевого споживача, передбачає наявність мініатюрних автоматичних вимикачів, пристроїв захисту від струму витоку, захисту від дугового розряду і захисту від імпульсної перенапруги при грозовому розряді, що забезпечує дедалі вищу продуктивність, менший вуглецевий слід і ширші можливості під'єднання і дає змогу зробити будівлі в усьому світі безпечнішими, інтелектуальнішими та стійкішими.